Konto
Konto
Poczta
Poczta
Moje usługi
Moje usługi
Rejestruj
Rejestruj
Zaloguj
Zaloguj

Omega.pl   |   Cennik


Serwery WWW - SpecyfikacjaBusiness Starer Business Server Busienss Server PRO
Pojemność serwera
W ramach naszego serwera otrzymujesz przestrzeń dyskową na zawartość Twojego serwisu - stron HTML, grafiki, plików publikowanych przez WWW jak i FTP, SQL, wewnętrznych baz danych używanych przez FrontPage Extensions oraz pocztę elektroniczną.
1 GB 10 GB 20 GB
Obsługa serwisów WWW
Do każdego serwera WWW może być przypisanych wiele domen internetowych. Część z nich będzie wskazywać na katalog główny tego konta, część natomiast może zostać przekierowana na podkatalog bez dodatkowych opłat.

Przykładowo: jeśli posiadasz domenę nazwa.com.pl, możesz skonfigurować ją tak, aby po wpisaniu adresu nazwa.com.pl odbiorca został przekierowany bezpośrednio na adres nazwa.com.pl/nazwa/. Dzięki tej usłudze możesz przydzielić osobne adresy domenowe poszczególnym, wybranym przez siebie fragmentom serwisu WWW.

Przekierowanie domen na podkatalog jest bezpłatne.

b.o. b.o. b.o.
Konta na serwerze FTP
Konto FTP umożliwia natychmiastowe umieszczenie wykonanych stron na naszym serwerze oraz ich późniejszą aktualizację. W ten sposób możesz sam zdecydować, kiedy chcesz opublikować bądź zmienić istniejące strony WWW.

W ramach serwerów WWW funkcjonuje jedno główne konto FTP. Każde konto typu Mailbox stworzone w ramach serwera może zyskać funkcjonalność dostępu do zasobów całego konta. W ten sposób np. webmaster serwisu będzie mógł wprowadzać zmiany na stronach, bez znajomości głównego hasła.

b.o. b.o. b.o.
Bazy MySQL/InnoDB
Dostęp do baz MySQL pozwoli Ci na stworzenie dynamicznego serwisu WWW czy systemu bazodanowego lub wyszukiwawczego. Zaletą korzystania z baz jest szybkość działania, uniwersalność języka zapytań oraz proste zarządzanie bazą poprzez udostępniany przez nas panel - phpMyAdmin.

5 50 100
Bazy PostgreSQL
PostgreSQL jest obiektowo-relacyjnym systemem baz danych, posiadającym wiele przydatnych możliwości:
  • klucze obce - automatycznie powiązanie danych w kilku tabelach,
  • trigger - uruchamianie funkcji w zależności od konkretnych zdarzeń,
  • widoki - uproszczony dostęp do danych, które mogą być wynikiem skomplikowanych zapytań.
Do zarządzania bazą udostępniamy specjalny panel - phpPGAdmin.

5
Dostęp FTP do wydzielonego katalogu
Za pomocą tej funkcjonalności możesz założyć konto FTP, które umożliwi dostęp wyłącznie do jednego wybranego katalogu w obrębie przestrzeni przeznaczonej na publikację stron WWW. Jest to doskonałe narzędzie dla współpracowników, którzy np. przesyłają pliki i dane, a nie powinni mieć dostępu do całego konta. W obrębie konta Business Server PRO możesz założyć nieograniczoną liczbę kont FTP.

Kreator WWW
Nowoczesne narzędzie, jakim jest Kreator WWW, umożliwia szybkie i bezproblemowe stworzenie serwisu WWW. Bez znajomości języka HTML, prosto i w przystępnej formie, z szeregiem funkcji dodatkowych (blog, forum, ankiety, album zdjęć) - każdy może zostać autorem swojego serwisu WWW. Pudzian robi to w 6 minut 37 sekund. A Ty?!

Możliwość dowolnego podziału powierzchni
Dostępną w ramach serwera przestrzeń możesz podzielić pomiędzy usługi związane z WWW, FTP, SQL oraz pocztę elektroniczną. Proporcje te możesz w każdym momencie zmienić za pośrednictwem Panelu Administracyjnego.

Nieograniczona ilość kont pocztowych
Główne konto pocztowe możesz podzielić na mniejsze, min. 10 MB skrzynki typu Mailbox. Aktywacja każdego konta powoduje zmniejszenie powierzchni konta catch-all. Każde konto posiada swój login, hasło oraz pakiet usług dodatkowych (Panel Administracyjny).

mod-rewrite
Każde konto WWW posiada obsługę rozszerzeń mod-rewrite, które umożliwiają przepisywanie linków. Dzieki temu, możesz tworzyć przyjazne odnośniki w ramach Twojego serwisu internetowego - podniosą one czytelność oraz pozycje Twojej strony w wynikach wyszukiwarek tj. Google.

Pakiet ruchu z/do sieci Internet
W ramach konta WWW w sieci Omega.pl udostępniamy pakiet ruchu (transferu). Jest on określany dla ruchu generowanego przez poszczególne serwery usług konta (np. WWW - HTTP, FTP, poczta - SMTP i POP3). Ruch lokalny (wygenerowany np. przez zapytania lokalnej przeszukiwarki serwisu /cgibin/search czy też lokalny webmail do serwera POP3) nie jest liczony.

Pakiet ruchu podany jest w odniesieniu rocznym, do wykorzystania w ciągu najbliższych 366 dni abonamentu. Wartość transferu dla dowolnego konta WWW (120 i więcej GB rocznie) pozwala przetransferować kilka milionów standardowej wielkości (20 KB) stron WWW.

Informacje o wykorzystanej części ruchu znajdziesz w Panelu Administracyjnym konta.

300 GB 600 GB 900 GB
Bezpłatna domena nazwa.home.pl
Podczas rejestracji konta automatycznie przydzielana jest bezpłatna domena nazwa.home.pl. Umożliwia to natychmiastowe użytkowanie serwera WWW pod prostym, wybranym przez Ciebie adresem. Możliwe jest także dodawanie dowolnych przedrostków typu: www, ftp oraz mail (np. www.nazwa.home.pl) przed nazwą konta.
Możliwość rejestracji własnej domeny
Oprócz automatycznie przydzielonej domeny istnieje możliwość zarejestrowania własnej domeny. Do najpopularniejszych typów domen można zaliczyć: .com.pl, .pl, .miasto.pl oraz .com. Własna domena, po zarejestrowaniu, może być używana zarówno do adresowania serwisu WWW, jak i poszczególnych skrzynek pocztowych. Omega.pl oferuje atrakcyjne warunki finansowe związane z rejestracją własnej domeny.

Na potrzeby użytkowanej domeny udostępniamy dwa serwery nazw. Zapewnia to pełną obsługę domeny i stabilny dostęp do zasobów udostępnionych w jej ramach.

Główne konto pocztowe z funkcją catch-all
Powierzchnia w ramach serwera WWW zdefiniowana przez Ciebie z przeznaczeniem na pocztę elektroniczną stanowi początkowo jedno konto z funkcją Catch-All, umożliwiającą wykorzystywanue nieograniczonej ilości aliasów pocztowych. Dzięki temu Twoja skrzynka pocztowa przechwyci całą pocztę skierowaną na Twoje domeny - a więc listy wysyłane pod adresy w postaci: dowolna_nazwa@domena, o ile nie istnieją dodatkowe konta o konkretnej nazwie.

Dostęp do poczty przez POP3, WWW i WAP
Z kont e-mail możesz korzystać zarówno za pośrednictwem programu pocztowego, jak i przeglądarki stron WWW czy telefonu obsługującego protokół WAP. Dostęp do swojej skrzynki? Zawsze i wszędzie!

Antyouszust – autoryzacja SMTP
Autoryzacja SMTP to zabezpieczenie uniemożliwiające wysyłkę poczty bez uprzedniej autoryzacji. W ten sposób serwery Omega.pl chronią Cię przed podszywaniem się pod Twój adres e-mail, żądając podania adresu oraz hasła przy każdorazowej próbie wysyłki poczty za pomocą programu pocztowego.

Autoresponder
Autoresponder to funkcja umożliwiająca udzielanie automatycznej odpowiedzi na list, który pojawił się w Twojej skrzynce. Po otrzymaniu przesyłki system wyśle do korespondenta zdefiniowaną wcześniej odpowiedź. Oryginalny list możesz w dowolnym momencie ściągnąć z serwera i skontaktować się z jego nadawcą. Warto zaznaczyć, że autoresponder nie zadziała dla przesyłek pochodzących z list dyskusyjnych.

Bezpieczna poczta przez SSL
Korzystając z programów pocztowych do obsługi poczty w sieci Omega.pl możesz wybrać opcję bezpiecznego połączenia SSL. Zwiększa to bezpieczeństwo transmisji danych pomiędzy Twoim komputerem a serwerem pocztowym.

Antyspam
Oferowane przez nas usługi są w pełni komercyjne. Nie wysyłamy na Twoje konto jakichkolwiek reklam oraz nie udostępniamy Twoich danych osobowych i adresu e-mail innym firmom. Chronimy Cię przed spamem - na naszych serwerach zainstalowane są wielopoziomowe zabezpieczenia antyspamowe, automatycznie blokujące większość przesyłek reklamowych. Dla każdego konta istnieje możliwość zdefiniowania własnych "czarnych" i "białych" list.

Każdy użytkownik może w Panelu Administracyjnym zdecydować, czy blokada antyspamowa ma funkcjonować dla jego konta (użytkownicy chcący otrzymywać reklamy mogą wyłączyć blokadę).

Antywirus
Wirusy i tzw. robaki internetowe rozsyłane e-mailem to istna plaga sieciowego świata. Na serwerach Omega.pl zainstalowany jest program skanujący i odrzucający przesyłki zawierające nieprzyjemne niespodzianki.

FrontPage Extensions 2002
Serwer WWW obsługuje wszystkie komponenty programu FrontPage 2002 - popularnego edytora stron WWW firmy Microsoft. Każdy użytkownik serwera WWW może teraz, nie znając języka HTML, edytować zawartość stron oraz administrować strukturą serwisu, używając programów wchodzących w skład pakietu.

FrontPage Extensions to także aktywne elementy stron WWW (w konwencji tego programu określone jako booty): liczniki, obsługa formularzy, grupa dyskusyjna, animator reklam, przeszukiwarka serwisu oraz kilka podobnych, które sprawią, że Twoje strony staną się jeszcze atrakcyjniejsze.

Sklep internetowy
W ramach konta WWW otrzymujesz dostęp do gotowej aplikacji sklepu internetowego. Dwuczęściowy system (składający się z modułu sklepu i Panelu Administracyjnego) umożliwia zbudowanie w pełni modyfikowalnej (przy użyciu specjalnego systemu szablonów) wystawy sklepu.

Sklep może zawierać dowolną liczbę produktów zagnieżdżonych w dowolnej ilości kategorii, wyszukiwarkę, dokładne opisy, bazy zdjęć, koszyk z zakupami, formularz przyjmowania zamówienia oraz moduł akceptacji płatności kartami kredytowymi.

-->
Statystyki oglądalności serwisu
Statystyki serwera pozwalają określić, kto zagląda na strony, ile nastąpiło odwołań i jakie są najpopularniejsze dokumenty serwisu. System udostępnia dane dotyczące zarówno odwołań na stronach WWW, jak i pobrania dokumentów z serwera anonymous FTP.

Szczegółowy raport generowany jest automatycznie co 24 godziny i zawiera dokładne informacje statystyczne na temat oglądalności serwisu w ciągu ostatniej doby oraz zestawienia miesięczne, prezentowane w formie numerycznej i graficznej (wykresy).

Dostęp do logów serwera WWW i FTP
Integralną częścią systemu statystyk są pliki tekstowe, zawierające szczegółowe logi serwera WWW oraz FTP. Dane są udostępnione w formacie akceptowalnym przez najpopularniejsze programy służące do samodzielnej ich analizy. Możesz więc na własny użytek sporządzać dowolne zestawienia i poddawać je analizie.

Serwer anonymous FTP
Serwer anonymous FTP umożliwia udostępnianie plików użytkownikom Internetu. W praktyce oznacza to wygodną publikację cenników, ofert, programów itp. Pliki umieszczane na serwerze anonymous FTP (pod adresem ftp.domena.pl) są jednocześnie dostępne przez WWW - osoba ściągająca plik może sama wybrać odpowiedni protokół.

Pakiet skryptów CGI
W ramach konta WWW możesz bezpłatnie korzystać z popularnych skryptów CGI.

W naszej bibliotece dostępne są:
  • licznik - podaje liczbę załadowań strony,
  • formmail - umożliwia przesłanie danych z formularza umieszczonego na stronie na konkretny adres e-mail użytkownika,
  • redirector - przekierowuje użytkownika na wybraną stronę,
  • guestbook - książka gości, w której zwiedzające serwis osoby mogą umieścić własne opinie na wskazany temat,
  • search - mini przeszukiwarka zawartości Twojego serwisu WWW (utrzymywanego na serwerze Omega.pl).


Możliwość umieszczania własnych skryptów CGI i PHP
Serwer WWW umożliwia umieszczanie własnych aplikacji napisanych w językach PHP, PERL, C, C++ oraz Python. Skrypty tego typu mogą realizować różne funkcje - od liczników po systemy baz danych. W sieci Internet dostępnych jest kilka tysięcy skryptów napisanych w tym języku, można je ściągnąć z serwisów typu www.cgi-resources.com.

Cykliczne uruchamianie skryptów – CRON
Skrypt umieszczony w katalogu głównym konta WWW może być cyklicznie wywoływany przy pomocy CRONa. Usługa ta umożliwia uruchomienie programu o określonej godzinie, co godzinę, codziennie, co tydzień lub co miesiąc.

Dostęp do stron przy użyciu haseł
Tworzenie ukrytych katalogów umożliwia zabezpieczenie części serwisu WWW przed niepowołanym dostępem. System kont i haseł przydaje się w przypadku, gdy administrujący stronami chce udostępnić część serwisu tylko konkretnym osobom (np. producent oprogramowania udostępnia nowe wersje swoich programów osobom, które zakupiły wcześniejsze wersje).

Elastyczna konfiguracja pozwala dowolnie zdefiniować, kto ma lub kto nie powinien uzyskać dostępu do określonych zasobów.

Własne strony błędów
W przypadku braku żądanego dokumentu na serwerze, zamiast standardowego komunikatu serwera, możesz zdefiniować własną stronę błędów.

Certyfikat SSL
SSL zapewnia większe bezpieczeństwo danych np. przy zbieraniu informacji czy ich przetwarzaniu. Komunikacja między serwerem a użytkownikiem jest wtedy kodowana i praktycznie niemożliwa do złamania przez postronnego użytkownika.

Szyfrowanie informacji protokołem SSL jest standardowo dostępne dla wszystkich domen typu nazwa.home.pl Korzystanie z SSL'a dla własnej domeny wymaga wykupienia stosownego certyfikatu.

Własny adres IP
Własny adres IP zapewnia prawidłową współpracę starszych przeglądarek WWW z serwerem WWW. Aktualne wersje protokołu HTTP/1.1 (a także nowsze wersje HTTP/1.0) umożliwiają już umieszczenie kilku serwerów WWW na jednym adresie IP. Zdarzają się jednak jeszcze przeglądarki WWW, które nie obsługują tych rozszerzeń (Internet Explorer 2.0, NetScape 1.0), co w konsekwencji może stanowić istotne utrudnienie w dostępie do zasobów.

Własny adres IP powoduje także, że wszystkie usługi (WWW, FTP, serwery poczty) mogą być użytkowane w zarejestrowanej przez Ciebie domenie, bez potrzeby używania do tego celu adresów udostępnianych przez providera.
Panel Administracyjny
Panel Administracyjny to centrum zarządzania kontem na serwerach Omega.pl. To tutaj w dowolnym momencie zmienisz hasło, uzyskasz dostęp do statystyk, skonfigurujesz parametry oraz sprawdzisz status konta.

Wydajne i stabilne serwery
Do utrzymania kont naszych użytkowników, wykorzystujemy klaster złożony z 100 platform serwerowych INTEL. Wyposażenie sieci stanowią ponadto przełączniki firmy Intel oraz routery i firewall firmy Cisco. Ochronę danych zapewnia dwustopniowy backup: serwer z macierzą dyskową o pojemności 600 GB oraz biblioteka taśmowa firmy Tandberg.

Na potrzeby świadczonych usług zostało stworzone własne autorskie oprogramowanie serwera WWW, będące w stanie obsłużyć dziesiątki milionów połączeń dziennie. Oprócz tego dla pozostałych protokołów internetowych działają zoptymalizowane serwery usług, które zintegrowaliśmy z rozproszoną bazą użytkowników i domen. Dzięki temu konta w sieci home.pl można zakładać i administrować przy użyciu stosownych paneli na naszych stronach WWW.

Regularna kopia bezpieczeństwa
Wszystkie dane na serwerach home.pl zabezpieczane są kopią zapasową, sporządzaną na nośnikach taśmowych. Dzięki temu możemy odtworzyć skasowane lub zmodyfikowane zbiory.
Nasze łącza do Sieci
Serwery home.pl utrzymywane są w największym polskim data center firmy GTS Energis, posiadającym niezależne łącza o przepustowości 1 Gbit/s do największej sieci w Polsce – TPNET (sieć Telekomunikacji Polskiej SA), 3 łącza 2.5 Gbit/s do międzynarodowych węzłów GTS CE znajdujących się we Frankfurcie nad Menem, Pradze i Wiedniu, oraz wielokrotne łącza do wielu innych polskich operatorów.

Posiadamy również łącze 1 Gbit/s do WIX (Warszawski Punkt Wymiany Ruchu). Wymieniamy ruch z takimi sieciami jak: Netia, Plus GSM, Era GSM, Futuro, ATMAN, Crowley Data Poland, ICP, Aster, UPC.

Niezależny dostęp dialup
Szybki dostęp do zasobów konta, a także innych usług i serwisów internetowych zapewni usługa dial@home™. Usługa jest dostępna w całej Polsce i obsługuje połączenia analogowe V.90 oraz cyfrowe ISDN.